Export to ical format

Klíčová role a zodpovědnost žen v 21. století

Klíčová role a zodpovědnost žen v 21. století 

Klíčová role a zodpovědnost žen v 21. století
Kdy:
14.12.2012
Kde:
Kulturní místnost WFWP - Praha
Kategorie:
Konference

Popis

WFWP20th 5

Klíčová role a zodpovědnost žen v 21. století
Global women peace network
INAUGURACE „ABEL WOMEN UN“ (ŽENSKÉ OSN TYPU ÁBELA)

14.prosince 2012
Česká republika, Praha

 Motto:
„Je lepší zapálit svíčku než lamentovat nad tmou…“

 

Milé ženy, spříznění muži!

Jménem WFWP (Women Federation for World Peace - Federace žen za mír ve světě) si Vás při příležitosti 20. výročí založení WFWP dovoluji pozvat na konferenci  na téma:

„KLÍČOVÁ ROLE  A ZODPOVĚDNOST ŽEN V 21.STOLETÍ“
– „Global Women Peace Network“,

která se bude konat v pátek 14. prosince 2012 od 14 hod ve společenském sále v sídle české pobočky WFWP, Praha 3, Žerotínova 42.

Cílem WFWP není stát se další ženskou organizací. Neusiluje o to, stát se vnějším, politickým nebo bojovným hnutím za ženská práva zaměřujícím se na zločiny mužů. Není tu ani proto, aby obhajovala rozšíření ženských práv, rovnost pohlaví a ženské pracovní příležitosti. Je to spíše globální mírové hnutí na zcela nové úrovni s prozřetelnostním významem uskutečnit vize a ideály čisté lásky, šťastných rodin a mírového světa, které překračují rasové, náboženské, jazykové a národnostní hranice. Toto poselství je neseno v duchu motta zakladatele Rev. Muna, který naléhá, abychom do celého světa rozšířili model hnutí pravé lásky postavený na životě pro druhé.

WFWP byla založena v roce 1992. Po třech letech tvrdé práce v oblasti výchovy a humanitární pomoci Ekonomická a sociální rada OSN přidělila WFWP všeobecný poradní status, nejvyšší status, který z více než 3400 neziskových organizací přidružených k OSN, má pouze 140.

Po celou historii záviselo utváření globálního míru na státních institucích řízených muži, kdy řídícím principem byla logika moci. Žena je nositelkou logiky lásky. Proto kořenem nového systému, který bude schopen řešit aktuální problémy ve společnosti a ve světě a zabezpečí globální mír, je ženské mírové hnutí v centru s neziskovými organizacemi.
Protože takovéto ženské mírové hnutí se může uskutečnit pouze prostřednictvím globální spolupráce, překračující hranice neziskových organizací, byla zřízena „Ženská OSN typu Ábela“. Na celosvětové úrovni se konala inaugurace Ábelovské ženské OSN 16. července 2012 ve Světovém mírovém centru v Jižní Koreji za účasti žen ze 193 zemí světa, které symbolizovaly nový koncept OSN postavený na mateřské lásce.

Na konferenci na téma „Inaugurace Abel Women UN – Role a zodpovědnost žen v 21. století“, která se bude konat 14. prosince, se seznámíte s hlavním projevem ze světové inaugurace, s globální vizí Ábelovské ženské OSN, která byla velice pozitivně přijata generálním sekretářem OSN, panem a paní Ban Ki Moon.

Cílem inaugurace v Čechách je otevřít novou platformu spolupráce žen z oblasti neziskových i státních organizací, posílení ženské role a odpovědnosti za budoucnost našeho národa a výchovu mladé generace.

Součástí programu bude diskuse o nových možnostech vzájemné spolupráce, využití ženského potenciálu a rodinných hodnotách, udělení ocenění ambasadorů míru, malé občerstvení a kulturní program.

Konference se koná 14. prosince 2012 od 14 hod ve společenském sále v sídle WFWP, Praha 3, Žerotínova 42. Předpokládaný konec je v 18 hod. Registrace účastníků 13,30-14 hod.

Přihlásit se můžete prostřednictvím webového formuláře níže od 22.11. do 12.12.2012.
Cena konference: 250 Kč, platba na účet č. 186914459 / 0300, (VS: datum narození) nebo v hotovosti na místě.

Informace: MUDr. Marcela Rozehnalová, tel: 605 400 432, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na viděnou a na smysluplnou spolupráci do budoucna.

S přáním hezkého dne
MUDr. Marcela Rozehnalová,
prezidentka WFWP

Registrace na konferenci: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Místo události

Mapa
Místo události:
Kulturní místnost WFWP

Doporučujeme

Máte-li zájem dostávat články, novinky a zajímavosti týkající se rodinných hodnot, úlohy ženy v dnešní době, důstojnosti ženy apod., zaregistrujte se ZDE:

*  Email:
    Jméno:

WFWP na Facebooku

fb

Excellentní žena

excellentni-zena